Duende színjátszókör

Megemlékezés az aradi vértanúkról

A szabadságharc hőseire emlékeztünk kivégzésük 167. évfordulóján iskolánk aulájában. Aradon 1849. október 6-án végezték ki a 13 honvédtábornokot: Aulich Lajost, Damjanich Jánost, Dessewffy Arisztidot, Kiss Ernőt, Knézich Károlyt, Láhner (Lahner) Györgyöt, Lázár Vilmost, Leiningen-Westerburg Károlyt, Nagysándor Józsefet, Poeltenberg Ernőt, Schweidel Józsefet, Török Ignácot és Vécsey Károlyt.
A tematikus faliújság előtt adta elő ünnepi műsorát a 10.A osztály. A műsor után koszorút helyeztünk el az emlékezés gyertyái mellé, majd az osztályok képviselői nemzeti színű szalagot kötöttek az emlékfalra.

IMG 0157
A műsor és a faliújság összeállításáért köszönet Sándor Zsuzsanna és Czeher Ildikó tanárnőknek!

IMG 0161

A megemlékezésről készült képek:

Faller Elektro Villamosipari és Informatikai Munkaközösség

Bejelentkezés

Köszönjük

Hogy megosztod iskolánkat és az oldal tartalmát mással is...