Osztályok

Kirándulás Szabadkára

A 12. B és a 11. A osztály 2014. november 14-én szabadkai osztálykiránduláson vett részt.

A csoportot az osztályfőnökök és Bite Zoltán idegenvezető kísérte, aki a város nevezetességeivel, történelmével ismertetett meg bennünket! Megtudtuk, hogy Szabadka Újvidék mögött a Vajdaság második legnépesebb városa, a vajdasági magyarok, a vajdasági horvátok és bunyevácok szellemi, kulturális és politikai szervezetinek központja, valamint számos nemzetiségi nyelven működő közép-és felsőfokú oktatási intézménynek is otthont ad.

Megtekintettük a Városházát, melynek teraszáról felejthetetlen kilátás nyílt a városra és környékére. Megtudtuk. hogy a Népszínházban magyar nyelvű előadásokat is tartanak, és gyönyörködtünk Szabadka egyedi szecessziós épületeiben is. A városnézés után Palicson az állatparkba látogattunk és a tó partján sétával és közös kávézással fejeztük be a napot.

DSC000251

Tovább a kategóriában: « Osztálykirándulás - 12. S
Faller Elektro Villamosipari és Informatikai Munkaközösség

Bejelentkezés

Köszönjük

Hogy megosztod iskolánkat és az oldal tartalmát mással is...