Iskolai élet

Közlekedésbiztonsági előadás

A Veszprémi Rendőrkapitányság két kiváló baleseti helyszínelője, Pintér József főtörzszászlós és Jakab Zoltán főtörzsőrmester, közlekedésbiztonsági előadást tartottak iskolánkban 09.22-én illetve 09.25-én.

A helyszínelők Várpalota és Veszprém környékén történt balesetek bemutatásával próbálják felhívni a figyelmet a balesetmentes és biztonságos közúti közlekedésre. A felvételeken látott balesetek olyan okokra vezethetőek vissza, mint a biztonsági öv használatának hiánya, ittas vezetés, nem a szabályoknak és az útviszonyoknak megfelelő sebesség megválasztása, vezetés közbeni telefonhasználat, figyelmetlenség.

Az előadásokon iskolánk 14 osztálya vett részt. A tanulókat a látottak megdöbbentették, hiszen nyilvánvalóvá vált számukra, hogy a közlekedés során a legapróbb hiba vagy szabálytalanság is tragikus következménnyel járhat.

Vezessünk mindig óvatosan és figyeljünk egymásra!
Köszönjük az előadóknak és tavasszal visszavárjuk őket!