Iskolai élet

Finn nap a Kollégiumban

Május 26-án, kedden 18 órakot a Kollégiumban megtartottuk a "Keep calm... and Speak about Finland..." című rendezvényünket.

Az est hivatott egy közelebbi képet adni arról, hogy milyen Finnországban tanulni és lakni. A jövő tanévben 3 diákunk 3 hónapot fog a finn oktatási rendszerben tölteni.
Első körben a gyerekek egy rövid beszámolót tartottak Finnországról néhány általános tényt említve (földrajzi, történelmi stb.).  Második körben egy kvízt töltöttek ki a Finnországról a jelenlevő tanulók. Mindezt Rumanóczki Péter, iskolánk egykori tanulója, aki a második diplomáját szerzi Finnországban, prezentációjával folytattuk. Péter a finn kultúráról, nevezetességekről, szokásokról és érdekességekről számolt be saját tapasztalataival kiegészítve.
A rendezvényt egy kötetlen beszélgetéssel zártuk jellegzetes finn falatkák kóstolásával.

Az eseményről készült képek: https://plus.google.com/photos/116347748603477305494/albums/6157734542310267265