Iskolai élet

"Szubjektíven objektívvel" fotókiállítás

2016. május 19-én megnyílt a Falleros diákok és tanárok közös fotókiállítása az iskola tanácstermében. A kiállítás anyaga, amely sokféle témát ölel fel a természetfotón át a portré-, hangulatfotókig. megtekinthető az iskola nyitvatartási ideje alatt a 2. emeleti tanácsteremben.

Az elkészült fotók között találhatunk tükörreflexes, bridge géppel és mobiltelefonnal készülteket is.

A kiállítást Bálint Rita tanárnő nyitotta meg Márai Sándor gondolataival:

"Ahhoz, hogy egy emberi alkotás remekbe sikerüljön, s időtlen ragyogással kápráztassa és gyönyörködtesse az embereket, a tehetség, a téma, a kivitel tökéletessége mellett kell valami más is. A remekműben van valamilyen tündéri elem is, mely csodálatos fényével átsugárzik az egészen, oly gyöngéden és megejtően, mint ahogyan az északi fény világít a nyári éjszakában, valószerűtlenül s mégis fényszerűen, mert látni és olvasni is lehet mellette. A remekmű legyen valóságos, pontos, okos, céltudatos, arányos, gondosan megmunkált, hűségesen kivitelezett – s legyen még valami más is. Tündéri is legyen. S minden öntudatosság mellett önfeledt is legyen. Mérnöki szabályok szerint épüljön, de káosz is legyen benne, egy kávéskanálra való az ősködből, mely a csillagképek nyomában porzik, arany szemcsékkel. Tündéri nélkül csak „nagy” vagy „tökéletes” művek vannak. Az igazi remekmű néha nem is olyan tökéletes. Csak sugárzik, a „csak álom” is benne van, a csillagok fénye, a tündéri. S a feladatnak ez a része, amikor a művész már nem tud művén segíteni; az utolsó ecsetvonást, a tündérit az Isten végzi el."

/Márai Sándor: Füveskönyv/

kiállítás