Iskolai élet

"Szubjektíven objektívvel" fotókiállítás

 

2016. május 19-én megnyílt a Falleros diákok és tanárok közös fotókiállítása az iskola tanácstermében. A kiállítás anyaga, amely sokféle témát ölel fel a természetfotón át a portré-, hangulatfotókig. megtekinthető az iskola nyitvatartási ideje alatt a 2. emeleti tanácsteremben.

Az elkészült fotók között találhatunk tükörreflexes, bridge géppel és mobiltelefonnal készülteket is.

A kiállítást Bálint Rita tanárnő nyitotta meg Márai Sándor gondolataival:

"Ahhoz, hogy egy emberi alkotás remekbe sikerüljön, s időtlen ragyogással kápráztassa és gyönyörködtesse az embereket, a tehetség, a téma, a kivitel tökéletessége mellett kell valami más is. A remekműben van valamilyen tündéri elem is, mely csodálatos fényével átsugárzik az egészen, oly gyöngéden és megejtően, mint ahogyan az északi fény világít a nyári éjszakában, valószerűtlenül s mégis fényszerűen, mert látni és olvasni is lehet mellette. A remekmű legyen valóságos, pontos, okos, céltudatos, arányos, gondosan megmunkált, hűségesen kivitelezett – s legyen még valami más is. Tündéri is legyen. S minden öntudatosság mellett önfeledt is legyen. Mérnöki szabályok szerint épüljön, de káosz is legyen benne, egy kávéskanálra való az ősködből, mely a csillagképek nyomában porzik, arany szemcsékkel. Tündéri nélkül csak „nagy” vagy „tökéletes” művek vannak. Az igazi remekmű néha nem is olyan tökéletes. Csak sugárzik, a „csak álom” is benne van, a csillagok fénye, a tündéri. S a feladatnak ez a része, amikor a művész már nem tud művén segíteni; az utolsó ecsetvonást, a tündérit az Isten végzi el."

 /Márai Sándor: Füveskönyv/

kiállítás

Kiállítók:

Buzás Dániel

Béresné Kázsmér Zsuzsanna

Csonnó Roland

Földi Borostyán

Gál István József

Horváth Erzsébet

Kavecz Edina

Kadlicskó Sándor

Molnár Ferenc

Faller Elektro Villamosipari és Informatikai Munkaközösség

Bejelentkezés

Köszönjük

Hogy megosztod iskolánkat és az oldal tartalmát mással is...