Hasznos

Átalakult a szakképzés megyénkben Kiemelt

Az ország 44 szakképzési központjához hasonlóan 2015. július 1-től Pápán is megalakult a Pápai Szakképzési Centrum. Az új fenntartói rendszert a szakképzési intézmények hatékonyabb, összehangoltabb működtetésére hozta létre a Nemzetgazdasági Minisztérium. Az új rendszerben a szakképzési centrumok szakmai és gazdálkodási önállóságot, a tagiskolák részleges gazdálkodási önállóságot kapnak.

A Szakképzési Centrum fő feladataként szakiskolai és szakközépiskolai, kollégiumi nevelést, oktatást, HÍD programok keretében folyó képzést végez, míg a felnőttoktatást esti illetve levelező formában valósítja meg. A tanulni vágyó fiatalok több szakmát sajátíthatnak el a pápai, zirci, zánkai, várpalotai tagintézményekben. A Centrum a szakmai képzésbe bekapcsolódó álláskereső, szakmát váltani kívánó, új szakmát szerezni vágyó felnőttek számára felnőttképzési tevékenységet is végez.

A Pápai Szakképzési Centrum főigazgatója: Sági István

talakult a szakkpzs megynkben2

Faller Elektro Villamosipari és Informatikai Munkaközösség

Bejelentkezés

Köszönjük

Hogy megosztod iskolánkat és az oldal tartalmát mással is...