Sport

Bronzérmek a megyei sakk Diákolimpián, 2017

"2017. február 25-én került megrendezésre Ajkán a megyei egyéni sakk Diákolimpia döntője. A kiírás értelmében összesen 6 korcsoportban versenyeztek a tanulók, külön kategóriában a lányok és a fiúk, illetve a sakk Élő-pontszámmal rendelkezők és az Élő-pontszám nélküliek. A verseny színvonalát jól jelzi, hogy a nevezettek száma meghaladta a 100 főt.
A PSZC Faller Jenő Szakképző Iskolát Juhász Gábor 9. osztályos és Pátkai Ákos 11/B osztályos tanulók képviselték. Gábor az értékszám nélküli fiúk 4. korcsoportjában versenyzett, ahova 7-en neveztek, Ákos pedig az értékszám nélküli fiúk 5. korcsoportjában versenyzett, ahova 5-en neveztek. Mindkettejüknél 5 fordulós számítógépes párosítással bonyolították le a versenyt. A játékidő 25-25 perc volt, azaz egy parti akár 50 percig is tarthatott. Holtversenyes helyezések esetén különböző mezőnyérték mutatók alapján került kihirdetésre a végeredmény.
A körülbelül 3 órás versenyen összességében Juhász Gábor 3 ponttal az előkelő 3. helyen zárta a megyei döntőt, Pátkai Ákos pedig 2,5 pontot gyűjtve szintén a 3. helyen végzett. Mindkettejük teljesítménye megsüvegelendő. Az értékes versenytapasztalat mellett számos pozitív élménnyel gazdagodtak."