Tanulmányi

"Az erő legyen veled" vetélkedő harmadik fordulója

2015. június 3-án került sor "Az erő legyen veled" vetélkedőnk harmadik fordulójára. A verseny 2014. októberében lett meghirdetve az idegen nyelvi illetve a villamosipari és informatikai munkaközösség által. Témája a XX-XXI. századi feltalálók és találmányaik az informatika és elektrotechnika világában. Célja, hogy a diákok megismerjék azokat a magyar és külföldi feltalálókat, akiknek sokat köszönhetünk a technika területén.

A vetélkedőre 18 tanuló jelentkezett a 9. és 10. évfolyamokból.
A második fordulóban tájékoztatót tartottunk a powerpoint bemutatók szakmai követelményeiről és a versennyel kapcsolatos elvárásokról.
A harmadik fordulóban tanulóink az általuk feldolgozott témáról számoltak be röviden angolul, németül és magyarul.
Kádár Tamás, végzett technikus tanulónk egy tartalmas prezentációt tartott angolul Neumann János életéről és munkásságáról.
A verseny zárófordulójára a következő tanév (2015/2016) novemberében kerül sor.

harmadik fordul plakát