Oktatási Hivatal Bázisintézménye

Iskolánk 2023-ban adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a PSZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumot érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére. A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind az oktatói testület számára, hiszen a jógyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.
A bázisintézmény jógyakorlatai:

• Közszolgálati nyílt nap- Technikumi képzésben részt vevő tanulók bevonása a pályaválasztási tevékenységbe
  • Pályaorientációs nap- Szakképző iskolai képzésben részt vevő tanulók bevonása a pályaválasztási tevékenységbe
  • Rugalmas tanulási utak a szakképzésben

Kapcsolattartó: Ikerné Likó Gabriella

tel: +36-30/498-8648