Projektek

KEHOP-5.2.11-16-2017-00110

A projekt címe: „a Pápai szakképzési centrum tagintézményein fotovoltaikus rendszerek kialakítása”

A projekt azonosítószáma: kehOP-5.2.11-16-2017-000110

A projekt támogatási összege: 122 341 384 Ft.

A támogatás intenzitása: 100%.

A projekt kezdő időpontja: 2017.12.07.

A projekt befejezésének tervezett napja: 2020.11.29.

Irányító Hatóság: INNOVÁCIÓS ÉS TECHNOLÓGIAI MINISZTÉRIUM Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programokért Felelős Helyettes Államtitkárság

Közreműködő Szervezet: Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programokért Felelős Helyettes Államtitkárság Energetikai Projektek Végrehajtási Főosztálya

A projekt célja: a projektbe bevont telephelyeken napelemek telepítése az épületek költséghatékonyabb üzemeltetése érdekében, amely során a használók megelégedettsége, komfortérzete, környezettudatossága növekszik, valamint érvényesül az energiatakarékossággal és a kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentésével a fenntartható fejlődés elősegítése.

A projektben résztvevő tagintézmények és telepítésre került üzemméretek:

2018. októberétől üzemel:

• Pápai SZC Acsády Ignác Technikum és Szakképző Iskola (Pápa, Erkel Ferenc utca 39.): 50 kWp
  • Pápai SZC Jókai Mór Közgazdasági Technikum és Kollégium (Pápa, Veszprémi út 45.): 50 kWp
  • Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium (Zirc, Alkotmány utca 16): 50 kWp
  • Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Várpalota, Fehérvári út 39.): 17,5 kWp

2020. májusától üzemel:

• Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Várpalota, Bartók Béla utca 4.): 20 kWp
  • Pápai SZC Acsády Ignác Technikum és Szakképző Iskola Sümegi Telephelye (Sümeg, Kossuth Lajos utca 2.): 15 kWp

A közoktatási intézményeknek egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetni a felnövekvő generációk könnyebb boldogulása érdekében, mely nemcsak a gazdasági környezet változásainak rugalmas követésére kell irányulnia, hanem az élettérként szolgáló környezet korlátlanul és ingyenesen rendelkezésre álló forrásainak a mindennapokba való beépítésére is. Erre kiváló program a napelemek nyújtotta előnyök beépítése a napi életvitelbe. A Pápai Szakképzési Centrumnál a bevont telephelyeken összesen 202,5 kWp kapacitás került telepítésre az épületek költséghatékonyabb üzemeltetése érdekében, amely során a tanulók környezettudatosságra nevelése is növekszik, valamint érvényesül a fenntartható fejlődés elősegítése.